5. denní jógová výzva pro rodiče s dětmi

Vyzkoušejte si s námi pár cviků, které Vám i vašim dětem pomůžou ke správnému držení těla a nejen to :-)

Všechna videa z výzvy máte na jednom místě.


1. DEN VÝZVY - PROTAŽENÍ ZAD


Krásný, dobrý den!

Během naší společné 5. denní výzvy si vyzkoušíme pár jednoduchých cviků, které vám i vašim dětem pomohou ke správnému a bezbolestnému pohybu.

První den této výzvy je zaměřený na záda. Bolestmi zad trpí nejen dospělí, ale poslední dobou ( pozoruji to v naší dětské ordinaci) i děti.

Příčinou je dnešní uspěchaná doba, přetížení dětí různými aktivitami a pohodlným držením těla, způsobné nesprávnou, či skoro žádnou pohybovou aktivitou.

V dnešní výzvě se ukážeme nepatrné, leč velmi účinné CVIKY NA BOLAVÁ ZÁDA.


Pokud vám doma ještě zbyla nějaká brčka, můžete je využít na hru a zároveň i na nenápadné dechové cvičení, které je u dětí pro nácvik správného dýchání tolik důležité. Hra spočívá v tom, že brčkem budete při nádechu nasávat různé předměty, přenesete na předem určené místo a při výdechu odložíte. Např. kdo uloví nejvíce rybiček, zda se dětem podaří posbírat všechny vybrané barvy, nebo tvary. Na oslavách využívám lentilky . Hra za odměnu ... fantazií se meze nekladou. Malým dětem stačí, když se jim povede vůbec předmět nasát. 

Pomůcky: různé tvary z barevných papírů, peříčka, lentilky. 


2. DEN VÝZVY - PLOCHÉ NOŽKY


Co nás dnes ve výzvě čeká?

Zaručené tipy, které dětem pomůžou na ploché nožky

Mají vaše děti ploché nožky? Bolí je nebo i Vás při chůzi a obměně aktivit chodidla? Zkusme si spolu tyto cviky.

Klenba nohy se začíná pomalu vyvíjet mezi 2. a 3. rokem života. V rozmezí 5. a 6. roku pokračuje správná tvorba klenby, která trvá do 12. roku života, kdy by měla být vývojová fáze konečná.

Ovšem setkáváme se s dětmi v pubertálním věku, kdy plochá noha zůstává stále a to má za přičinění řadu zdravotních potíží.

Různými cviky, však můžeme dětským nožkám pomoci.

Zacvičte si s dětmi podle tohoto videa.


Mám pro vás další inspiraci v podobě protažení a zároveň i relaxace. Lehké protažení byste měli s dětmi absolvovat po každém cvičení. Neboť, tělíčko - svaly - jsou zahřáté a rády se zkracují. Abychom tomu zabránili a také, aby nás na druhý den nebolely svaly - je dobré se protáhnout. Jakkoliv, ale protáhnout... Nachystejte si větší míč, nebo polštářek, či oblíbeného plyšáka, (který bude cvičit s vámi ).


3. DEN VÝZVY - VPÁČENÝ HRUDNÍK


3. DEN VÝZVY je tu, těšíte se s dětmi?

Krásný dobrý den, milá ženo!

V dnešní výzvě si spolu s dětmi vyzkoušíme cviky, které jsou vhodné na vpáčený hrudník - hrudní kyfózu.

Pružný hrudník nám zajistí kromě stability páteře také správné, efektivní dýchání. Pokud je hrudní koš v pořádku, každé žebro by mělo při nádechu i výdechu rotovat stejným směrem. Tam a zpět. Při těžších formách deformity pomůže rehabilitace, při nejtěžších operacích. Správný postoj těla a pravidelné cvičení je účinnou prevencí.

V dnešním videu si společně s námi můžete zacvičit jógovou pozici, kterou nám můžete narovnat náš hrudní koš.


KÁMEN - NŮŽKY - PAPÍR...

Tuto hru známé všichni z dětství . Ovšem dnes si ji můžete vyzkoušet jak jinak, než pohybem. U nás doma, máme každý pátek rodinný večer . V ten den jsou děti déle vzhůru, můžou se koukat dlouho na televizi, k jídlu máme všelijaké dobroty a hrajeme si . Tuto hru si můžete všichni spolu zahrát třeba u této příležitosti  


4. DEN VÝZVY - ROVNOVÁHA


Jak jste na tom s rovnováhou?

Rovnováha nám zajistí správný postoj a nejen při chůzi. Ušetříte si tím tak plno pádů a zranění při každodenních aktivitách.

Vyzkoušejte si jak jste na tom Vy i vaše děti s rovnováhou.

Nebojte, jedna strana těla nám půjde vybalancovat vždy lépe, než ta druhá. To je v pořádku. Tréninkem se vše vypiluje a postupem času Vám nebudou balanční cviky dělat žádný problém.

Několik cviků na následné a svého těla nejdete v tomto videu.


5. DEN VÝZVY - BŘIŠNÍ DIASTÁZA


Poslední den výzvy je tu, tak si ho s dětmi užij!

Zjišťovala jsi někdy, zda vlastně i ty můžeš mít břišní diastázu? A co když jí mají i tvé děti? Jak se to pozná?

Při snížení pohybu se také snižuje naše tělesné zatížení organismu. - Zleniví - a tím vzniká nenápadné pomalé ochablé držení těla, bortí se nám páteř, nezapojují se všechny potřebné svaly a vznikají zdravotní potíže i ty ortopedické pak v pozdějším věku. Tady si musíme dát pozor, zda se díky vadnému držení těla nezvýraznila břišní diastáza. Ta se může u dětí objevit, právě z důsledků povolených břišních svalů, plochých nohou, při skolióze... a může být také příčinou toho, že tvé dítě má vypouklé bříško a často ji bolí v bederní části.


BONUS PRO VÁS - VZÁJEMNÁ MASÁŽ


Neboť odpočinku a relaxace není nikdy dost...


Bavila Vás výzva a chtěla byste další inspiraci na cvičení s dětmi?

Zvu Vás do online kurzu Rodinné jógování pro radostný pohyb, díky kterému získáte:

( 1 ) Zjistíte, jaké cviky použít při určité odchylce v pohybovém vývoji a naučíte se je praktikovat v běžném životě

( 2 ) Získáte další příjemnou aktivitu, která Vám hravě a zdravě prospívá a díky které se naučíte lépe zacházet se svým tělem

( 3 ) Budete vědět, jaké účinné cviky ihned použít, např. při bolestech zad - často se vyskytující jak u dospělých tak i u dětí

( 4 ) Zjistíte, jak si připravit lekci, jak lekce probíhá, co vše může být součástí

( 5 ) Naučíte se Vy sama i vaše děti relaxovat a aktivně odpočívat

( 6 ) Úlevu od bolesti a lehčí pohyb

( 7 ) Spolu s dětmi budete mít lepší stabilitu, rovnováhu a koordinaci

( 8 ) Se svým dítětem si budujete pevnější, hlubší vztah, důvěru a vzájemnou podporu důležitou pro budoucnost Vašeho potomka

( 9 ) S dětmi se můžete naučit tyto jógové pozice: gepard, tučňák, kobylka, kočka, stoleček, pluh, hrdina, kaplička, čáp, orel, lenochod, květina, tulipán, hvězda, měsíc, sova, tukan, racek, sfinga, labuť, kravička, zajíc, poloviční svíčka, kobra, můstek, žába, palma, žirafa, holub, hrdina, dvojité kolo, píďalka, motýlek, dikobraz, tygr, vážka, trojúhelník, klubíčko, plavec, houpací koník...

 Chci se o kurzu dozvědět více

Radost z pohybu bez bolesti Vám i vašim dětem přeje Marta :-)