Hravě - ke zdravému pohybu bez bolesti

V naší dětské ordinaci, kde pracuji jako sestřička se poměrně často setkávám s dětmi, u kterých zjistíme (nejen na preventivních prohlídkách) různé pohybové odchylky, mezi nimiž patří ploché nohy, bolavá záda, hrbení se, skoliotické držení těla a od toho další související potíže.

Zjistila jsem, že rodiče by se svými dětmi rádi vyzkoušeli různé cviky, ale nevědí jaké cviky jsou vhodné a jak s dětmi vlastně cvičit.

Proto jsem vytvořila tento projekt, díky kterému vás naučím hravou formou, jak nenápadným cvičením své děti dostanete do pozic, do kterých potřebujete a díky kterým si vytvoří správný postoj těla bez bolesti.  Pomoci spojení jógy, zdravého cvičení, masážích a dalších benefitů, které mají děti rády.

Více o mě... :-)

 Má první rodičovská dovolená s dcerou Zuzankou (dnes již 13-letou slečnou), byla opravdu dovolená. A tak jsem za pomoci dvou dalších kamarádek maminek, založila rodinné centrum Křelovský Kaštánek. Kde začaly mé volnočasové aktivity s dětmi.  Některé jsem při nástupu do práce přenechala kolegyňkám, které si ještě užívaly mateřských radovánek a jiné vedu dodnes. Jako je - Cvičení a masáže miminek. Cvičení, kde si maminka užívá vzájemných doteků se svým miminkem, poznávají se navzájem a jsou to jen jejich chvíle.

Mé druhé pracoviště, novorozenecké oddělení, bylo pro mě vysněnou prací. Kromě ,, svého oddělení" jsem působila na porodním i operačním sále. Tzn, že jakmile operující lékař vybavil z maminky miminko, hned jsem si jej převzala a začala má komplexní péče o novorozeňátko. Kdy jsem jej oblékla do svých prvních oblečků, nosila maminkám na kojení, ,,učila" je , jak správně se starat a pečovat o miminko a společně jsme zažívali radosti i strasti v poporodní fázi. V noci naopak, když už byly některé maminky hodně unavené, vzala jsem si jejich malé poklady do ,,sesterny" aby si mámy odpočinuly a mrňousci mi dělali společnost tím, že jsme spolu ,,psali " hlášení. Noční služby tak byly o to více příjemnější a rychleji utíkaly :-) Některé maminky za mnou chodily, že neslyší pláč, že je klid :-). Ale u mě, byly všechny miminka hodné :-), tuto práci jsem doslova milovala. A začala se více zajímat o aktivity pro tyto malé človíčky. - Motýlí masáže pro novorozeňátka.

Ale nic netrvá věčně. Z rodinných důvodů jsem musela mou vysněnou práci opustit. Ale jelikož mám zřejmě dobrou karmu, měla jsem štěstí a dostala jsem se opět k dětem :-) 

Mé povolání zdravotní sestřičky v dětské ordinaci, je současně i můj koníček. Neboť mi jsou děti neskutečnou inspirací a darem v našem životě. Denně mě nepřestávají udivovat. Jak mé děti, tak i moji malí pacienti. :-)

 

Nikdy neříkej nikdy...

Před pár lety mi jóga ale ještě nic neříkala. Na jednom víkendovém pobytu, jsem absolvovala jógové cvičení a cítila jsem, že to není moje parketa. Pomalé cvičení, statické ásany se zádrží, nebo bez...nenadchlo mě to. Osud mě ale zavál na kurz dětské jógy a to bylo to pravé ořechové. Dětská hravost, představivost, pestrost a barevnost, radost z pohybu... Já sama jsem v sobě probudila to malé dítě, které se ve mě skrývalo. Aktivita, která Vám připomíná dětství, Vaše dětství...

Začala jsem se v této oblasti vzdělávat, hledat informace, převáděla jsem poznatky a nápady do praxe a pomalu jsem začala tento druh cvičení pouštět čím dál tím víc k mému srdci. A jednoho dne jsem v ruce držela Certifikát o úspěšném ukončení lektorského kurzu instruktora jógy.  Tím začala ,,oficiálně,, má cesta pohybových aktivit s dětmi, jako je např. Hravá jóga pro správné držení těla a jóga pro slečny teenagerky.


A tak jednoho dne jsem všechny zkušenosti, informace, které jsem získala během vzdělávání či praxí, skloubila dohromady, neboť se krásně propojují a navazují na sebe. A vznikl tak nádherný projekt, který pomáhá rodičům s dětmi ke vzájemnému prožitku, navrácení chuti a radosti z pohybu bez bolesti.


Jsem velký optimista a přeci jen, s pozitivním pohledem na svět, jde všechno líp :-)

Ať už jsme se na další, nový den vyspali jakkoliv,

berme jej vesele a buďme za něj rádi.