Teen jóga pro dívky 11-15 let

Puberta je čas zkoumání, objevování, hledání kamarádství a vlastní identity. Dospívající dívky chtějí být sami sebou. Prostřednictvím Teen jógy můžou lépe pochopit své emoce a pracovat s nimi. 

Puberta je obdobím změn nejen tělesných, ale i duševních. Někdy jde téměř doslova o přežití, samotného teenagera, tak i jeho okolí, především rodičů. V tomto náročném období se v těle dospívajícího odehrává spousta hormonálních změn, které jsou příčinou nejen fyzických přeměn, ale také neovladatelných zvratů nálad, revolty, ale i nejistoty a hledání sebe sama. Teen jóga jim může pomoc ukázat cestu nejen k (znovu)nalezení fyzické kondice, ale především k vnitřnímu klidu a sebe-vědomí.
Každá lekce je zaměřená na různé emoce, lidské vlastnosti, dané téma a dle toho společně cvičíme na určitou část těla, jako je např. (vadné držení těla, ploché nohy, kulatá záda...). Aktivujeme všechny naše svaly a smysly. Cvičíme ve skupinkách i ve dvojicích, zapojujeme hravost, fantazii, respekt a radost z pohybu. Dívky ve dvojicích, se navzájem masírují a na závěr proběhne i žádaná relaxace. K uvolnění jim pomůže protažení, příjemné prostředí, atmosféra lekce v doprovodu hudby a aromaterapie.

Jógové benefity:

+ osvojí si správné držení těla

+ získají lepší stabilitu, koordinaci a ladnější pohyby

+ rozvíjí svou fantazii a představivost

+ lépe se soustředí - snadněji zvládají stresové situace

+ učí se ohleduplnosti

+ získají radost, sebevědomí a pozitivní naladění

+ naučí se relaxovat

Teen jóga pro dívky, probíhá každé pondělí v galerijním centru Art Rubikon, Dobnerova 1375/24a, Olomouc. Od 16:15 do 17:15 hodin. Počet míst omezen - přihlášení a rezervace na email: art@artrubikon.com