Video ukázka, jak si můžete s dětmi zacvičit :-)

Lekce dětské jógy

Dobrý den, milá maminko!

Zkoušela jste se s dětmi protáhnout u jógových lekcí? 

Dnes si spolu dle jedné takové, zacvičíme. :-)


Jóga je životní styl, díky kterému lépe vnímáte sebe sama. V józe není nic špatně, nebo správně, vše se odvíjí od vlastních pocitů. Když cvičíme s dětmi, nesnažíme se je napravovat, oni sami se časem do pozice dostanou správně.

Nemusíme dělat všelijaké krkolomné pozice, které stejně nejsou pro naši stavbu těla vhodné a zdravé. Vše se řídí našimi pocity a instinktem. Tzn. Když Vám lektor doporučí pozici, která je vhodná na kyčle a Vás to bolí, je Vám to nepříjemné, nedělejte to. V józe je mnoho dalších pozic, které Vám sednou daleko více. Např. když si každý chválí pozici kobry - Vy, pokud máte břišní diastázu, nebo potíže s beder. plotýnkami, rozhodně Vám ji nedoporučuji. Stejné je to i u dětí. 

Dětská jóga je především hravá, aby to děti bavilo. Do různých pozic se dostávají nenápadně,  pomocí příběhů, her, dechových cvičení apod. 

Každá (jakákoliv pohybová) lekce by měla obsahovat: úvodní protažení, cvičení pozic, hry, dechové cvičení a na závěr příjemnou relaxaci. 

Pokud hledáte inspiraci na pohybové hry, dechové cvičení, různé pozice zaměřené na vadné držení těla, můžete se kouknout na můj 8 týdenní online kurz: Rozpohybuj děti hravě ke správnému držení těla.


První část cvičení

Lekce trvá celkem 50 minut. Já jsem Vám ji rozdělila na dvě části, pro případ toho, že když nejste zvyklí s dětmi cvičit, tak aby toho na vás nebylo moc. I kdyby jste se protáhli jen 10 minut, každý pohyb se počítá :-)

V této části, se na začátku společně protáhneme, zacvičíme pozice podle příběhu, zahrajeme si hru, dechové cvičení v podobě ,,špaget,, a malování duhy a lekci zakončíme relaxací.


K této lekci budete potřebovat jen podložku a proužky krepového papíru.
Pro zpříjemnění cvičení si najděte oblíbenou místnost, kde se Vám i vašim dětem bude dobře cvičit. Můžete si zapálit svíčky, Aromalampu pro ,,ovonění," prostoru a celkového naladění na cvičení a na relaxaci si můžete pustit oblíbenou, relaxační hudbu.


Druhá část lekce hravé jógy pro děti

V této části si navzájem namasírujeme záda, protáhneme si těla před koncem lekce  - v podobě jedné z verzí ,,Pozdravu slunci" a na samotný závěr bude aktivní relaxace v podobě malování.

Doufám, že jste si s dětmi krásně zacvičili, pěkně se protáhli, uvolnili svá těla i mysl a získali další společné zážitky. :-)
Kterých , jak jde o děti, není nikdy dost! 


Chcete s dětmi pokračovat a získat další tipy k nápravě pohybových odchylek?


Mám pro Vás i vaše děti příjemnou aktivitu, která může být součástí již jiného sportu, při níž se společně pěkně protáhnete a uvolníte si všechny svaly v těle.

Mám pro Vás společnou zábavu, u níž si s dětmi pěkně zacvičíte, získáte další zkušenosti a tipy, jak si spolu hrát zdravou formou.

Napravíte jim vadné držení těla a zlepšíte pohybové odchylky - a ty děti potřebují napravit jako sůl.

Benefity, jež jsou obsaženy v kurzu myslí především na:

  • Využití všech vhodných cviků, které by (nejen) vašim dětem pomohly ke správnému držení těla bez bolesti.
  • Nabídnout tipy, díky kterým byste sebe i vaše dítko uměla zklidnit a navodit tu správnou relaxaci.
  • Naučit Vás protahovací cviky, relaxační techniky a kreativní způsob propojený hravě s jógou, abyste to zvládla společně se svými dětmi, i děti samotné.
  • Získání další pohybové aktivity, která je zdravá, veselá a především hravá.
  • Takovou, která bude Vaše děti bavit.
  • Získání společné činnosti u které si aktivně i pasivně s dětmi odpočinete.
  • Nabídnout Vám aktivitu, při které svému dítěti budete ještě více rozumět, umět společně. naslouchat, budete se Vy i vaše dítě cítit duševně i tělesně velmi spokojeně.
  • A v neposlední řadě už budete vědět jak s dětmi cvičit a jaké cviky jsou vhodné na jejich různé pohybové odchylky.

To mě zajímá, chci se dozvědět více!