Co nás čeká v novém školním roce

09.08.2021

Pěkné odpoledne, milí rodiče,

letní prázdniny se pomalu blíží ke konci a začne nám další, školní rok. Kromě školních povinností, začnou naše děti docházet na své oblíbené aktivity. Jaké jsou ty vaše?

Co by vaše děti bavilo? A co bavilo vás, když jste byli malí?

Naše Zuzanka mi už dopředu hlásila, že chce pokračovat v tanečním kroužku. A Bruno? Ten by chtěl vyzkoušet Biketrial (po tatínkovi). Akrobatická jízda na terénním kole na neobvyklých místech. Nu, což. Mě samotnou to také láká, tak proč ne. Jsem zvědavá, kdo u toho déle vydrží. Maminka, nebo Bruno. To, že budeme muset dojíždět, (a čas čekáním na Bruna, než si zajezdí, bych mohla využít jinak) je věc druhá - ráda se obětuji, ,, pro rodinu,, :-). 

Ale ta první a důležitější, která mě těší, je ta, že si děti vyzkouší další zajímavé kroužky. Cvičení jógy a aktivity v místním T.J. Sokol, beru už automaticky. Tím jsou děti ,,odchované,, od malička".  Těší mě však, že sami mají zájem a jsou v pohybu. Ve zdravém pohybu. 

Jelikož bydlíme na vesnici, nechci je přehlcovat kroužky a vybírat takové, kde by musely docházet 3-4 týdně ( do jednoho kroužku). Neboť obě mé děti mají plno kamarádů a když je slyším na hřišti, jak si spolu pěkně hrají a vidím, že zkouší sami vymyslet nové hry, tak mě to těší. Připomíná mi to mé dětství, kdy nás byla parta 20 dětí a hrály jsme do večera, než zapadlo sluníčko a rodiče nás pak naháněli, kde že tak dlouho jsme ...:-)

O to nechci děti připravit - venkovní pobyt s kamarády. Navíc třeba do již zmíněného ,,Sokola,, vesměs chodí celá ,,parta,, Také to jistě znáte a vybaví se vám vzpomínky, že ano :-)

Se správným pohybem můžeme začít již od malička.  V tomto novém, školním roce mám pro vaše děti připravené tyto aktivity: 

Pro naše nejmenší drobečky je připravená aktivita CVIČENÍ A MASÁŽE MIMINEK

Kromě setkávání v Křelovském Kaštánku, se budu na vás i vaše mrňousky 

také těšit v Lutínském Klásku. 

Pro školní děti je připravená opět HRAVÁ JÓGA PRO DĚTI (NEJEN) PŘI VADNÉM DRŽENÍ TĚLA

V novém školním roce nebudou dvě lekce, ale jen jedna ( z rodinných důvodů). Věkové rozmezí dětí je tedy od 7 do 14 let. Ale nebojte se. Takto věkově pestrá skupinka je již také osvědčená. :-)  Hodiny lekcí se dají pěkně sestavit. Kdy se děti zapojí do úvodního protažení, cvičení na tématické zaměření, využití her s využitím našich smyslů, tvořivé relaxace , masáží i odpočinku.

Přeji vám i vašim dětem veselý a pohodový zbytek léta. 

A radost z pohybu :-)