I cvičení má svá pravidla

26.11.2021

Jak by měla vypadat náplň správného cvičení 

Pohybové aktivity, zvláště cvičení mají také svá pravidla a měla by se dodržovat, abychom si nezpůsobili zranění a poškození těla.

Pravidla, na která bychom měli myslet jsou:

ROZCVIČKA - HLAVNÍ ČÁST - PROTAŽENÍ

Na mých lekcích se s dětmi protahuji i ​​​​​​na začátku lekce, začátek cvičení. A je to z důvodu toho, že se naše tělo pomalu, jemným způsobem připraví na tu hlavní část, že se bude něco dít a že bude potřeba více aktivity.

Pokud nebude čas, třeba abyste neztratili pozornost dětí, tak myslete na to, že především na konci byste se měli protáhnout. Protože na konci je protažení těla nejdůležitější, když jsou svaly zahřáté. Neboť namáhané svaly mají po zahřátí tendenci se zkracovat. Tím, že se protáhneme, tak se tomuto nechtěnému procesu snažíme zabránit.

Když se protáhneme - nebudou nás na druhý den svaly tolik bolet, a nebo ( kdo již je zvyklý se protahovat pravidelně) někoho vůbec.

A jak s dětmi vlastně cvičím já?

Na začátku lekce, se v kruhu (v sedě) přivítáme a protáhneme se, (např. včera jsme cvičili více na nohy a chodila, tak jsem si děti připravila nenápadným protažením dolních končetin a po sléze jim to přišlo velmi vhod).

následovalo nenápadné CVIČENÍ (jógových) pozic, dle tématu, příběhu, kdy můžeme využít jógové karty s pozicemi, pro lepší představivost dětí. Na řadě pak jsou POHYBOVÉ HRY (2-3 hry) na odreagování a pestrost hodiny. To je velmi oblíbená část dětí :-)

Neměli bychom zapomenout také na správné dýchání, aby se naše svaly lépe aktivovaly a pracovaly, jak by měly. Proto zahrnuji i - DECHOVÉ CVIČENÍ,

před koncem k odpočinku zařadím MASÁŽE,

PROTAŽENÍ,

a když zbyde čas tak RELAXACE ať už pasivní či aktivní.

No a hodinka cvičení, hned rychle uteče, ani nevíme jak..

Samozřejmě si můžete časově i obsahově přizpůsobit pohybovou aktivitu, dle sebe a také podle věku dětí.

Vy sami nejlépe víte, co na vaše děti platí :-)

Chtěli byste si zpestřit cvičení díky jógovým kartám?


Chcete pro sebe, či své děti vhodnou pomůcku nejen k praktikování jógy, při níž byste se krásně protáhli, ale i posílili potřebné svalstvo?

Vytvořila jsem pro vás Jógové karty, které vám zpestří vaše domácí cvičení a naučí vás, jaké cviky jsou vhodné třeba na ploché nožky, nebo bolavá záda...

UŽÍVEJTE SI SPOLEČNOU RADOST Z POHYBU BEZ BOLESTI